Strona główna / Praktyczny Start / Geneza Projektu

Geneza Projektu

Praktyczny start jest pomysłem zespołu menedżerów zakładu Lear Corporation w Tychach. 12-osobowy interdyscyplinarny zespół stworzył ideę spotkań ze studentami, które mają dać im szansę spotkania się ze specyficznymi realiami branży jeszcze zanim podejmą decyzję czy chcą się z nią związać.

Każda z osób prowadzących warsztaty ze strony firmy Lear jest odpowiedzialna za jeden z kluczowych obszarów jej działalności. Jako kierownicy działów w większości poszukują one również młodych i utalentowanych jednotek mogących w przyszłości dołączyć do ich zespołów. Menedżerowie to ludzie w wieku od 35 do 45 lat. Tworzą zgrany i prężnie działający zespół, który jest silnym wsparciem dla Dyrekcji zakładu.

Firma Lear Corporation jest jednym z czołowych dostawców komponentów dla przemysłu samochodowego na świecie.

Obecnie zatrudnia 132.000 pracowników w 235 zakładach zlokalizowanych w 34 krajach.

W swojej działalności kieruje się wysokimi standardami zarówno w pracy jak i w działalności społecznej. Właśnie w ramach rozwijania tej działalności powstała idea, aby uczynić coś wspólnie dla społeczności lokalnej. I tak początkiem 2014 roku to się zaczęło… Aż nastał początek roku akademickiego 2014/2015 i otrzymaliśmy duże wsparcie ze strony Biur Karier Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, co zaowocowało objęciem przez nie roli Partnerów naszego projektu i skutecznym przeprowadzeniem I edycji projektu przede wszystkim dla studentów i absolwentów kierunków technicznych.

Teraz czas na 2 edycję - tym razem dla studentów i absolwentów kierunków ekonomicznych i humanistycznych. Zapraszamy:-)

Partnerzy projektu:


 Rekrutacja trwa do 10 kwietnia 2015 lub do wyczerpania miejsc